Asociace malého fotbalu české republiky

Změní se pravidlo? Jihomoravské derby zná jen domácí vítěze

31. 10. | 16

Brno - Dělí je od sebe pouze půlhodinová cesta, hráči se znají z reprezentace i různých soutěží. Duel pátého kola DRFG Superligy malého fotbalu mezi Brnem a Blanenskem splňuje veškeré atributy souboje rivalů. „Utkání bereme jako derby,“ souhlasil brněnský kouč Zdeněk Táborský.

Brno - Dělí je od sebe pouze půlhodinová cesta, hráči se znají z reprezentace i různých soutěží. Duel pátého kola DRFG Superligy malého fotbalu mezi Brnem a Blanenskem splňuje veškeré atributy souboje rivalů. „Utkání bereme jako derby,“ souhlasil brněnský kouč Zdeněk Táborský.

Zápas na umělé trávě areálu Vysokého učení technického v Brně Pod Palackého vrchem začíná v úterý ve 20.30 hodin. „Brno je náš nejbližší soupeř, navíc někteří hráči mimo naši soutěž hrají i brněnskou ligu malého fotbalu, takže se dobře znají. Utkání i proto bude mít určitě náboj a nasazení. Beru jej jako každé jiné venkovní utkání, jen jsem rád za to, že nemusíme jezdit přes půl republiky, a mohou nás tím pádem přijet povzbudit i naši fanoušci,“ poznamenal blanenský trenér Antonín Mazal.

Obě mužstva se nacházejí v odlišném rozpoložení. Brno po dvou výhrách následně podlehlo v pokutových kopech 3:4 Olomouci a pak 0:4 Praze. „Hrajeme příliš komplikovaně, zbytečně dlouho držíme míč a jsme nedůrazní v prostoru před brankou,“ všiml si Táborský.

Blanensko naopak po třech prohrách zabralo a na domácím trávníku v Boskovicích smetlo 12:1 Příbram. „Výhru nelze přeceňovat. Příbram přijela pouze se šesti hráči do pole, takže to byl zápas pouze o nás, jak k němu přistoupíme. Kluci soupeře nepodcenili, tento duel zvládli a doufám, že se chytli i střelecky,“ přál si blanenský kouč.

Jeho mužstvo se nachází na šesté příčce tři body za pátým Brnem. „Tabulkově se zvedáme, ale herně jsme nepropadli ani v jediném zápase. Tam se nemáme za co stydět, bohužel se nám nedařilo střelecky, kdy jsme nedokázali proměňovat ani nejvyloženější šance a naopak jsme dostávali smolné góly po různých odrazech a tečích. Zkrátka jsme neměli patřičné fotbalové štěstí,“ soudil Mazal.

V loňském ročníku vyhrály oba výběry domácí duel. Blanensko na svém hřišti na podzim 7:1, Brňané zase zvítězili doma 4:3. „Brno má skvělé hráče, nelze se zaměřovat pouze na jednotlivce. Tým je kompaktní, navíc spolu každý týden minimálně jedenkrát trénují a hráči jsou na sebe zvyklí, což je pro ně určitě obrovská výhoda. Mohou zkoušet různé herní varianty a také signály, které očekávám. Z jejich týmu musím vyzdvihnout hru gólmana Dominika Kunického, který má výbornou kopací techniku a přehled. Dále Patrika Levčíka, který dokáže svoji hrou vytvořit gólové příležitosti, případně se sám prosadit,“ upozornil na české reprezentanty Mazal.

Jenže Brňané tentokrát vynechali přípravu na hřišti. „Vzhledem k množství zranění, nemocí a povinností při velkém fotbalu jsme museli předzápasový trénink bohužel zrušit. Příprava na soupeře tedy bude až před utkáním,“ vysvětlil Táborský.

Největší blanenské nebezpečí hrozí od sehrané reprezentační dvojice Ondřej Paděra - Jan Koudelka. „Bude klíčové je ubránit. Nějaké postřehy mám ze sledování utkání Blanenska s Příbramí,“ doplnil brněnský stratég.

Blanensko vyhlíží na venkovním hřišti jakýkoli zisk. „Do každého utkání jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Ne jinak to bude i v tomto zápase. Před utkáním bych byl spokojený s remízou. Uvidíme, co nám přinese. Favorit je jednoznačně Brno, ale svoji kůži nedáme lacino,“ upozornil Mazal.

Před úterním duelem se od 19.00 hodin Pod Palackého vrchem utkají v prvním finálovém zápase o titul mistryň České republiky v malém fotbalu ženy z brněnského týmu Proklatě dobrý kuřata a jejich soupeřky Seňoritky Černá Hora z Blanenska.

 

Předpokládaná sestava Brna:

Brankáři: Marek Gruber (RKM Tripoli Brno), Dominik Kunický (Gioia Brno). Hráči do pole: Čeněk Cenek, Patrik Levčík, Jakub Dobšíček, Tomáš Prokeš, Jakub Šenk (všichni Gioia Brno), Bohumír Doubravský, Tomáš Mica (oba RKM Tripoli Brno), Stanislav Lerch, Tomáš Pospiš (oba BKMK Werbedesign), Martin Tůma (SK Retro Brno), Tadeáš Zezula (Sport Centrum Srbská), Michael Kršák (Leram Brno)

 

Předpokládaná sestava Blanenska:

Brankáři: Michal Čech (FC Kvasar Černá Hora), Marek Trávníček (LPP Lhota u Lysic). Hráči do pole: Alois Zeman, David Krška (oba LPP Lhota u Lysic), Ondřej Paděra (Sokol Sadros Boskovice), Zdeněk Traxl (FC Kvasar Černá Hora), Jan Koudelka (SK Viktoria Suchý), Roman Zeman (FC Rašov), Adam Širůček (Torpéda Vážany), Jan Minx (AC Okrouhlá), Petr Honsnejman (FC Fulgur Býkovice), Lukáš Martinek (FC Dynamo Čížovky)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700