Jako Lazio Řím nebo Viktoria Plzeň. Malý fotbal oblékne značka Macron

02/04/2022, 18:13Malý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Italská značka Macron se stala novým partnerem Asociace malého fotbalu České republiky. Do jejích barev se převléknou reprezentační i superligové týmy, spojení se týká i dalších produktů asociace. Smlouvu obě strany podepsaly na čtyři roky.

Dosud český malý fotbal spolupracoval se společností 11teamsport a značkou Nike. „Děkujeme našemu bývalému partnerovi za dlouholetou spolupráci. Ke konci loňského roku skončila smlouva a rozhodli jsme se udělat výběrové řízení na nového sportovního dodavatele. Vybírali jsme ho deset měsíců,“ uvedl CEO Asociace malého fotbalu České republiky Jan Pinkava.

Nejlepší podmínky nabídla společnost Energy Support, která distribuuje zboží Macron. „Vybírali jsme z pěti sportovních značek, mezi kterými byli největší hráči na trhu. Rozhodli jsme se pro Macron nejen proto, že nám dala nejlepší nabídku, ale taky se nám líbí, že je to nová a progresivní značka, stejně jako náš sport,“ vysvětlil Pinkava.

Macron obléká velkou část italské fotbalové ligy Serie A, konkrétně Lazio Řím, Sampdorii Janov či Boloňu, španělské kluby Deportiva La Coruňa a Real Sociedad, anglický Stoke City, německý Hannover, francouzské Nice a od minulé sezony také Viktorii Plzeň. Spolupracuje rovněž s fotbalovými federacemi Arménie, Kypru nebo Faerských ostrovů.