První kvalifikace nejlépe vyšly Brnu, dařilo se ženám Příbrami a mladíkům Hanspaulky

28/09/2022, 21:55Superliga U23Malý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha, Brno – Tři kategorie mají za sebou úvodní kvalifikační turnaj Superligy malého fotbalu. V pražském areálu ABC Braník a v Tréninkovém centrum mládeže v Brně se ve sváteční den odehrály bitvy kategorií žen, hráčů do 23 let a do 20 let.

V kategorii do 23 let Koráb Praha (v černém) zdolal Rytíře Plzeň 7:1. 
V kategorii do 23 let Koráb Praha (v černém) zdolal Rytíře Plzeň 7:1.

Nejlépe si vedli brněnští Vikingové, kteří ovládli východní skupiny ve všech třech kategoriích, mají tak nejlépe nakročeno k účasti v Superfinále, které se bude konat v sobotu 24. června v Českém Dubu.

V ženské kategorii Brňanky nenašly přemožitelky a východní skupinu ovládly s pohodlným skóre 18:2. Druhá skončila Jihlava, třetí Blanensko a poslední bez bodu Olomouc Mighty Ducks. Západní skupiny vyhrály ženy Partyzanu Příbram, za nimi byla Hanspaulka Praha a třetí Rytíři Plzeň. Poslední Karlovy Vary vše prohrály kontumačně.

Nejproduktivnější hráčkou se stala Denisa Haklová z Vikings Brno, která ke třem gólům přidala šest asistencí.

V Superlize hráčů do 23 let zvládli Brňané vítězně dva duely, na závěr kvalifikace padli 1:2 s Jihlavou, přesto to stačilo na první příčku. Druhé Blanensko a třetí Jihlava mají shodně čtyři body, pouhý bod na ně ztrácí čtvrtá Olomouc, takže boj o postup do Superfinále bude ještě pořádně zamotaný.

V západní skupině byli naprosto suverénní mladíci pražské Hanspaulky, kteří ovládli všechny čtyři zápasy se skóre 21:6. Druhý byl Partyzan Příbram, třetí pražský Koráb, čtvrtí Rytíři Plzeň a pátí kolínští Vlci.

Pořadí produktivity ovládl Vladimír Vlček z Korábu, který vstřelil osm branek a na tři přihrál.

Také v kategorii dvacetiletých si nejlépe vedli Vikings Brno, kteří ovšem udrželi první příčku jen o skóre před Olomouc Mighty Ducks. Vzájemný duel těchto mužstev skončil remízou 4:4. Třetí místo obsadila Jihlava a poslední čtvrté bez bodu Blanensko. V západní skupině zvítězil Koráb Praha nad Vlky Kolín 5:0 kontumačně.

Nejvíc bodů posbíral Adam Krejčí z Brna, dal pět gólů a přidal k nim dvě asistence.