AMF rozšiřuje informační systém do oblastních svazů, Jihlava odhalila i novou identitu

15/02/2023, 10:08Oblastní svazyObecnéMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Asociace malého fotbalu pokračuje v plnění svých cílů, které si předsevzala ve strategickém plánu. Neustále rozšiřuje nový informační systém, který už plně slouží jak Superlize malého fotbalu, tak i Českému národnímu poháru a postupně proniká do oblastních svazů. Po Plzni, která přešla na platformu už v průběhu podzimu, se tento týden přidala Jihlava a brzy budou následovat Olomouc, Brno a ostatní.

Malá kopaná Jihlava využila přechodu na nový web https://www.mfjihlava.cz/ k tomu, aby stvořila novou identitu. Ve spolupráci se společností 2Score tak vzniklo nové erbové logo. To obsahuje malé špičky, které symbolizují ježka či vrcholky Vysočiny.

Nové logo jihlavského svazu.
Nové logo jihlavského svazu.

Spolu s ním se nové identity dočkal také superligový výběr Vysočiny, který se nově jmenuje Jihlava Miners. A má také nové logo, které symbolizuje dominantu někdejšího hornického města Jihlavy – Bránu Matky Boží.

Logo klubu Jihlava Miners.
Logo klubu Jihlava Miners.

Potvrzuje se tak, že nový informační systém bude nástroj nejen pro celostátní soutěže, ale také oblastní svazy. Na webu Superligy, Českého národního poháru i domovského rozcestníku na www.malyfotbal.cz je systém již plně funkční a asociace přešla z papírové podoby do elektronické ve všech úkonech. „Dovolím si tvrdit, že systém je unikátní svojí univerzálností. Dokáže sloužit celostátní Superlize, regionálním ligám i obyčejným vesnickým turnajům. V systému si můžeme snadno spravovat svoje ligy, kluby, týmy, rozhodčí, hráče, disciplinární komisi, delegáty a samozřejmě také obsah jednotlivých webů,“ vysvětluje Jan Pinkava, výkonný ředitel asociace.

V následujícím roce se vývoj zaměří na finanční stránku. „Konkrétně evidenci plateb a také implementaci platebních systémů včetně online plateb. Zároveň bychom rádi vytvořili vzdělávací portál pro rozhodčí a trenéry. V neposlední řadě je připraven rozvoj hráčského portálu, již nyní si můžou hráči spravovat svoje profily nebo manažeři klubů své týmy,“ podotýká Pinkava.

K výraznému pokroku došlo také ve vývoji mobilní aplikace. „Jsme těsně před spuštěním beta verze do světa. V současné době probíhá schvalování na marketech pro zařízení Android i iOS, je to tak otázka několika dnů, pokud bude vše v pořádku,“ doplňuje Pinkava.