Česká reprezentace na mezinárodním turnaji v Baku porazila Gruzii

03/05/2023, 17:33ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Baku – Důležitý krok za postupem ze skupiny A do play-off udělala česká reprezentace v malém fotbale na mezinárodním turnaji v Baku. Ve svém třetím utkání zdolala Gruzii 6:3 a po dvou remízách poprvé naplno bodovala.

Český tým po výhře nad Gruzií. Foto: David Musil
Český tým po výhře nad Gruzií. Foto: David Musil

Už po osmi minutách se český výběr dostal do tříbrankového vedení. „Hlavně jsme chytili start, dali jsme na začátku rychlé góly, což nás uklidnilo a mohli jsme hrát na balonu. Šel u nás vidět takový větší klid, když jsme potom vedli. Bylo to dobré až na zaváhání ke konci, kdy jsme přestali na tři minuty hrát a dostali tři zbytečné góly,“ hodnotil český hráč Daniel Kasal.

Ten se dvakrát prosadil střelecky. „Góly padly takřka ze signálů, nacvičených věcí. Jeden ze hry, to jsem měl dobře připravené,“ řekl Kasal.

V osmé minutě navýšil náskok třetím českým gólem Jiří Sodoma. „Byl tam balon nahoru, myslím, že Moučis (Ondřej Moučka - pozn. red.) zakončoval, trefil obránce a říkal jsem si, že by se míč mohl po střele odrazit, takže jsem dobíhal. Odrazil se do souboje, zkusil jsem z jedné vystřelit, gólman skákavou střelu jen vyrazil, pak už jsem dobíhal sám a uklízel do prázdné brány,“ popsal Sodoma. „V zápase nám konečně vyšel vstup, jak jsme dali tři rychle góly, utkání jsme ovládli,“ doplnil.

Po druhé brance Denis Laňky ve 45. minutě navýšil český celek náskok dokonce na 5:0, jenž pak Gruzie třemi zásahy snížila. „Měli jsme utkání plně pod kontrolou prakticky celý zápas. Bohužel na konci jsme chtěli trochu bezhlavě utočit a přišel výpadek, kdy Gruzínci dali gól. Najednou byli všude, dali nám druhý a třetí, ale už nebyl čas a pohlídali jsme to. Měli jsme spoustu dalších šancí, kdybychom je proměnili, rozdíl ve skóre mohl být mnohem vyšší,“ líčil český reprezentant Jiří Sodoma.

Ve čtvrtek se český tým v posledním utkání základní skupiny A utká od půl čtvrté odpoledne s Itálií. V tabulce mu patří druhé místo dva body za Srbskem. Do semifinále postupují přímo vítězové skupiny, týmy na druhých a třetích místech se proti sobě utkají ve vyřazovaím kole. 

Gruzie – Česká republika 3:6
Branky: 46. a 48. Koplatadze, 49. Gvetadze – 5. a 7. Kasal, 19. a 45. Laňka, 8. Sodoma, 49. Moučka.