Česká reprezentace vyhrála v Maďarsku, dvakrát se prosadil Paděra

19/09/2023, 21:48ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Budapešť – Česká reprezentace v malém fotbale má za sebou povedenou herní přípravu na mistrovství světa. V maďarské Budapešti porazili svěřenci kouče Stanislava Bejdy Maďarsko 4:3.

Český tým v Maďarsku.

Jelikož se jednalo o herní přípravu, domluvili se trenéři obou týmů na netradičním formátu 3x25 minut. Vedení se v patnácté minutě ujal domácí celek, ovšem už za tři minuty srovnal Daniel Žížala z pražské Hanspaulky. Ve 25. minutě pak poslal české reprezentanty do vedení nejlepší střelec naší historie Ondřej Paděra z Blanenska. Maďaři srovnali ve 38. minutě na 2:2.

Další branky se diváci dočkali až v 67. minutě a trefil se opět Paděra. Dvě minuty po něm pak zvýšil český náskok Daniil Doleček, jeden ze tří zástupců Mostu v národním týmu. Maďarské mužstvo už pouze snížilo v 72. minutě na 3:4.

O svých kvalitách se v Budapešti snažilo přesvědčit patnáct českých reprezentantů, kteří jsou na hranice nominace. V nejbližších dnech oznámí tvůrci národního týmu širší seznam 22 jmen pro mistrovství světa.

Český celek čeká ještě poslední příprava, ve čtvrtek 28. září se v Bratislavě postaví domácímu Slovensku. „Tam pojedou dva gólmani plus čtrnáct hráčů do pole a 1. října musíme odeslat na Světovou federaci malého fotbalu soupisku sedmnácti hráčů, z níž před šampionátem ještě dva lidi odřízneme,“ vysvětlil generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Mistrovství světa v malém fotbale se koná od 26. října do 4. listopadu v Ras Al Khaimah ve Spojených arabských emirátech. Čeští reprezentanti v základní skupině C narazí na Thajsko, Izrael a Ukrajinu.

Maďarsko – Česká republika 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky ČR: 18. Žížala, 25. a 67. Paděra, 69. Doleček.

Sestava České republiky
Brankáři: Ondřej Beran (Partyzan Příbram), Dominik Kunický (L&B reality Vikings Brno).
Hráči do pole: František Hakl, Stanislav Mařík, Daniel Žížala (všichni Hanspaulka Praha), Filip Gedeon, Daniil Doleček, Daniel Klíma (všichni Most), Richard Svoboda, Jiří Míča (oba Jihlava), David Macháček (Predátoři Praha), Ondřej Paděra (Blanensko), Ondřej Moučka (MF Baník Ostrava), Jiří Junek (Partyzan Příbram), Jaroslav Kubát (Pardubice).