Česká reprezentace zdolala Moldavsko a vede svou skupinu E

05/06/2022, 21:41ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Košice – Po úvodní remíze zabrali a ve druhém utkání mistrovství Evropy v malém fotbale čeští reprezentanti zvítězili, když porazili 4:1 Moldavsko.

Čeští reprezentanti se radují z úvodní ze čtyř branek do moldavské sítě. Foto: Peter ZozulákČeští reprezentanti se radují z úvodní ze čtyř branek do moldavské sítě. Foto: Peter Zozulák

Před pondělním poslední duelem se Srbskem vedou základní skupinu E o skóre právě před nadcházejícím sokem. „Je to velmi důležitá výhra pro náš tým, potřebovali jsme ji, pokud chceme první místo ve skupině. Proti Francii jsme udělali moc chyb, ale pobavili jsme se o tom a hráli jsme velmi kompaktně, nebyli jsme nervózní. Je to pro nás dobré vítězství,“ radoval se brněnský útočník Tomáš Pospiš.

Skóre otevřel v šesté minutě David Presl, Moldavsko sice srovnalo, když se prosadil Vitalie Plămădeală, ale po čtvrt hodině se parádně trefil František Hakl a čtyři minuty po něm Jan Rosůlek. Krátce před koncem pečetil českou výhru blanenský kanonýr Ondřej Paděra. „V malém fotbale ani pět gólů nic neznamená, musíme hrát do poslední sekundy, jako jsme to předvedli proti Moldavsku. Jsem hrdý na celý náš tým,“ pronesl Pospiš.

CZE - MDA – Disk Google

Čeští reprezentanti se musejí obejít bez zraněného gólmana Ondřeje Bíra, ovšem proti Moldavsku už naskočil brněnský zadák Patrik Levčík a jeho příchod byl na hřišti znát.

Se Srbskem se český výběr utká v košické Steel Areně v pondělí od tři čtvrtě na čtyři odpoledne, svěřenci kouče Stanislava Bejdy mají lepší skóre, protože Srbsko zdolalo Francii 3:1.

Česká republika – Moldavsko 4:1 (3:1)
Branky: 6. Presl, 15. Hakl, 19. Rosůlek, 48. Paděra – 12. Plămădeală. Rozhodčí: Ionescu (Rumunsko), Kostandinov (Bulharsko), Girakhoo (Belgie), Ljumovič (Černá Hora). ŽK: Sodoma – Tigirlas, Luca.
Česká republika: Kunický – Levčík, Jelínek, Presl, Doubravský, Pospiš – Hakl, Rosůlek, Verner, Mařík (C), Sodoma – Paděra, Macko, Novotný. Trenér: Stanislav Bejda.
Moldavsko: Botezatu (Hmaruc) – Coceban, Bolsacov, Plămădeală, Tigirlas, Luca – Čečirlan, Covali, Pegza, Ursăchilă. Trenér: Dumitru Turcu.