Česká televize uvede unikátní dokument o české reprezentaci na mistrovství světa v SAE

24/05/2024, 12:29ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Nejen góly, pohledné akce, radost z vítězství nebo zklamání z porážky. Ale také emoce, napětí, peprné komentáře, které se odehrávají za kulisami a které běžně nevidí nikdo, kdo není uvnitř týmu. Tohle vše nabídne unikátní dokumentární film, který popisuje cestu české reprezentace v malém fotbalu na mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech. Jeho premiéru odvysílá v pátek 31. května ve 21.35 stanice ČT sport.

Česká reprezentace na mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech.Česká reprezentace na mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech.

Fanoušci, ale i hráči se můžou těšit na záběry, které nejsou nijak aranžované, naopak jsou bezprostřední a bez příkras. Takže mohou ukázat i situace, které by se běžně na odiv nedávaly. „Nebojím se toho. Lidi si můžou udělat nějaký obrázek. Může tam být cokoli, co se jim třeba nebude zdát směrem k reprezentaci, ale musíme si uvědomit, že jsme amatéři, nejsme profíci. Může tam být někdo s cigárkem nebo pivkem, ale nemám z toho strach. Kvůli tomu jsme dokument chtěli, aby se zpropagoval český malý fotbal,“ prohlásil reprezentační kapitán a brankář Ondřej Bíro.

Ani nikdo z hráčů ho dosud neviděl a nevědí, co záběry vystihují. „Věřím, že z toho nevyjdeme tak zle, kluci si s tím pohráli, určitě to sestříhali šikovně a bude to pěkné. Viděl jsem nějaké dokumenty na Netflixu a jsou super, líbily se mi. Uvidíme, jak to bude s námi,“ uvažoval Bíro.

Vedle malého fotbalu jsou v dokumentu zachycené také volné chvíle hráčů národního týmu, které trávili například i výletem na nejdelší zip line na světě nad horou Jabel Jais, která je zanesena v Guinnessově knize rekordů. Několik členů týmu ji vyzkoušelo a z výšky 1680 metrů se spustili rychlostí 150 kilometrů za hodinu. „V dokumentu toho bude hodně včetně zip line, de facto jsme kluky měli furt za zadkem. Možná tam uvidíme něco, co bychom možná normálně ani nechtěli pustit ven, ale kvůli tomu jsme to dělali. Může to být trochu odlehčené a snad to tak vezmou i lidi, kteří dokument uvidí,“ přál si český kapitán.

Teaser k dokumentu si prohlédněte zde:

Dva tvůrci dokumentu se k týmu připojili už na sraz před odletem a byli s ním až do návratu do České republiky. „Kluci dorazili první den, představili se a od té doby byli jedni z nás. Byli úplně v pohodě, nešlo o nic nuceného, ani jsme o nich nevěděli. Nenosili nějakou obrovskou kameru, že by si nás nějak stavěli, spíš mi přišli jako špioni,“ usmál se brankář. „Měli zabudované kamery kdekoli a nevěděli jsme, kdy nás natáčí,“ doplnil.

Podle českého kapitána národní tým natáčení nijak neovlivňovalo, stalo se přirozenou součástí pobytu v Ras Al Khaimah. „Vůbec nás neovlivňovalo. Spíš si myslím, že to bylo natáčením okořeněné než bývá běžně. Možná jsme se zprvu trochu báli, co si můžeme dovolit, abychom pak nevypadali blbě, ale nakonec bylo všechno přirozené, úplná pohodička,“ usmál se Bíro.

Světový šampionát hostilo na přelomu října a listopadu Ras Al Khaimah ve Spojených arabských emirátech, čeští reprezentanti skončili ve čtvrtfinále, kde po penaltovém rozstřelu vypadli s Kazachstánem. Dokumentární film vznikl ve spolupráci s 2Score a za podpory L&B Reality.