Českou reprezentaci čeká v Púchově přípravné utkání se Slovenskem

21/02/2024, 23:50ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Velmi brzy zahájí česká reprezentace malého fotbalu novou sezonu, jejíž vrchol představuje na začátku června mistrovství Evropy v Bosně a Hercegovině. Úvodní střetnutí sehraje národní tým už v neděli 25. února v Púchově, kde se utká s výběrem Slovenska.

Čeští reprezentanti na mistrovství světa.
Čeští reprezentanti na mistrovství světa.

V českém týmu, který sestavil kouč Stanislav Bejda, se představí několik nových nebo staronových tváří. „Jsme na začátku přípravného období před Evropou a pořád hledáme nějakého zajímavého hráče, který by nás mohl zkvalitnit. Teď nás čekají první dvě akce, vypadá to, že příští týden odehrajeme ještě jedno utkání v Praze, i když to ještě není definitivní. Na Slovensko jede jedna parta, spíš moravská, takže chci vidět kluky z Olomouce, kteří vypadají dobře v Superlize malého fotbalu jako tým. Podíváme se, zda se tam objevil zajímavý kluk i do nároďáku. Samozřejmě chceme vidět hráče z Brna, dostal jsme doporučení z víc stran na Petra Slováčka, z Blanenska jede Honza Minx, který už se mi líbil v přípravném utkání s Blanenskem, z Ostravy jedou Jarda Frébort a Ondra Moučka, který nedostal tolik prostoru na mistrovství světa. Chci vidět pět, šest kluků nových nebo polonových, jaká je jejich forma a jak vypadají v těžkém dvojzápase,“ přiblížil Bejda.

Nováčky doplňuje reprezentační kapitán a brankář Ondřej Bíro nebo další mistři světa a Evropy František Hakl s Ondřejem Paděrou. „Samozřejmě bereme i zkušenější kluky, kteří si tým ošéfují, aby to nebyli jen mlaďáci.“ podotkl trenér.

Jarní část Superligy malého fotbalu odstartuje v půlce dubna a trenéři si všímají i dalších potenciálních adeptů reprezentačního dresu. „Každý výběr má jednoho nebo dva zajímavé kluky, které nám i trenéři doporučují. Na začátku přípravy dostanou šanci, než vytvoříme finální osmnáctku nebo sedmnáctku pro šampionát, třeba se do ní někdo z nových dostane, když se nám bude bude líbit. Nároďák jsme před mistrovstvím světa překopali, je v něm dost nových tváří a vidíme, že kluci jsou hladoví, jdou po úspěchu, což je dobré pro tým. Zase hledáme kluky, kteří mají chuť a náboj, ale vždy to musí být podložené kvalitou, protože bez kvality jen s nábojem se to uhrát nedá. Hledáme šikovné a odolné kluky, každý zápas v mezinárodní konfrontaci je úplně jiný než v Superlize nebo v našich soutěžích malého fotbalu, je tam jiný tlak, hráči se chovají úplně jinak, což je potřeba vidět,“ vysvětlil Bejda.

Česká reprezentace odehraje v Púchově dvě utkání, každé na 2x20 minut. První začíná v neděli ve dvě hodiny odpoledne, další ve tři. „Teď nás čeká jednodenní akce za hranicemi, která splní účel. Hodláme sice víc pracovat s tím jádrem, které jsme vytvořili na mistrovství světa do Spojených arabských emirátů, ale do mistrovství Evropy je stále daleko, takže dostávají šanci ostatní hráči z výběrů, třeba se z nich někdo objeví. Ani ze Superligy nikdo nikdy nemá dveře zavřené, samozřejmě míst moc není, protože hodně kluků prokázalo svou kvalitu, světový šampionát byl spíš o štěstí než nekvalitě. Teď je potřeba pracovat s ustálenějším kádrem, ještě pár akcí bude následovat a jak se bude blížit mistrovství Evropy, přiblížíme se víc finálnímu výběru,“ popsal Bejda.

Před červnovým Eurem v Sarajevu sehraje český tým ještě EMF Nations Games ve slovenské Galantě ve dnech 30. dubna a 1. května.

Obě utkání budou streamovaná, sledovat je můžete na odkaz níže:

 1. zápas ve 14.00:
https://www.nike.sk/niketv/stream/43988394/25.2.2024-Slovensko_vs_%C4%8Cesk%C3%A1_rep_

2. zápas v 15.00:
https://www.nike.sk/niketv/stream/43988395/25.2.2024-Slovensko_vs_%C4%8Cesk%C3%A1_rep_

Nominace české reprezentace na přípravné utkání proti Slovensku
Brankáři: Dominik Kunický (Brno), Ondřej Bíro (Most)
Hráči do pole: Adam Novotný, Vilém Waclawik, Petr Mirvald (všichni Olomouc), Ondřej Moučka, Jaromír Frébort (oba Baník Ostrava), Jan Minx, Ondřej Paděra (oba Blanensko), Richard Svoboda (Jihlava), František Hakl (Staropramen Praha), Petr Slováček (Brno), Jaroslav Kubát (Pardubice)