Čeští reprezentanti zdolali Itálii a o postup do semifinále se utkají s Ukrajinou

04/05/2023, 22:23ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Baku – Ze druhé příčky půjdou do play-off mezinárodního turnaje v Baku čeští reprezentanti v malém fotbalu. V posledním utkání základní skupiny A zdolali Itálii 4:1 a v pátek od půl jedenácté dopoledne středoevropského času se utkají o postup do semifinále ve vyřazovacím duelu s Ukrajinou.

Čeští reprezentanti se radují z branky proti Itálii. 
Čeští reprezentanti se radují z branky proti Itálii.

České reprezentanty poslal proti Itálii do dvougólového vedení Jiří Sodoma. „Šli jsme do utkání podle tabulkového postavení v roli favorita, což jsme v první půli nepotvrdili tolik herně, ale vedli jsme. Soupeře jsme pustili do pár šancí, nešlo o nic zásadního. Italy jsme pak přehrávali, což jsme potvrdili v další fázi i výsledkově,“ řekl český brankář Ondřej Beran.

Italové sice krátce po začátku druhé půle snížili, ovšem Michal Vávra a Vojtěch Pazdera pojistili české vítězství. „Zápas jsme začali dobře a aktivně, celý první poločas jsme Italy téměř k ničemu nepustili. I druhou půli jsme do toho dobře vstoupili, ale pak jsme se zbytečně nechali unést nějakými hádkami s Italy, lavičkou, rozhodčími, což nás trošku brzdilo ve výkonu. Nechali jsme si dát blbý gól, potom jsme naštěstí ještě přidali další dva góly a zase jsme to uklidnili,“ oddechl si český útočník Vávra.

Ten se prosadil ve 45. minutě. „V kabině jsme si říkali, že gólmana budeme zkoušet dojíždět na jeho slabší nohu a jak jsme si řekli, tak jsem tam šel. Čekal s rozehrávkou a naštěstí to tam padlo,“ radoval se Vávra.

Beran dovolil italskému celku jedinou branku. „Italové měli dvě nebezpečné standardky a hrozili především z brejků, protože hráli z hlubokého bloku. Těžko jsme se do něho dostávali, ale poradili jsme si s tím,“ usmál se český gólman.

Páteční program vyřazovací fáze v Baku začne utkáním Francie s domácím Ázerbájdžánem v devět hodin ráno našeho času, vítěz narazí v semifinále na Srbsko. Pokud čeští reprezentanti porazí Ukrajinu, střetnou se ve druhém semifinále od půl osmé večer s Kazachstánem.

Itálie – Česká republika 1:4
Branky: 33. Andrea – 9. a 31. Sodoma, 45. Vávra, 52. Pazdera.