Druhý zápas, druhá remíza. Česká reprezentace se rozešla smírně se Srbskem

02/05/2023, 22:17ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Baku - Druhou remízu ve druhém utkání si na mezinárodním turnaji v Baku připsala česká reprezentace malého fotbalu. Po úvodní bezbrankové remíze s Ázerbájdžánem se rozešla smírně 2:2 se Srbskem.

Čeští reprezentanti slaví gól do srbské sítě. 
Čeští reprezentanti slaví gól do srbské sítě.

Už ve třetí minutě otevřel skóre povedenou ranou Vojtěch Pazdera, ovšem za tři minuty srovnal Veselin Guberinič. „Věděli jsme, že Srbsko bude těžký soupeř, hraje hodně silově, dlouhé balony do hrušky, která to sklepává nebo míč sebere. Na to jsme si dávali pozor a zároveň jsme chtěli být mnohem víc na balonu, hrát rychleji, odvážněji, hodně chodit do situací jedna na jedna. To jsou věci, které na těžkonohé a urostlé Srby měly platit. Myslím si, že se nám to docela dařilo, byli jsme odvážnější než v zápase proti Ázerbájdžánu. Vstřelili jsme rychlý gól, bohužel soupeř za chvíli srovnal na 1:1, ale nás to nepoložilo,“ líčil olomoucký hráč Pazdera.

V desáté minutě vrátil svěřencům kouče Stanislava Bejdy vedení Denis Laňka, jenže ve 27. minutě srovnal Aleksandar Ignjič. „Na 2:1 dal Laňkys po krásně nachystané akci, kdy jsme si dali míč dobře do lajny a šli jsme jedna na jedna. Laňkys prostřelil gólmana a byla to přesně ta akce, které jsme měli dělat častěji v zápase. Pak soupeř vyrovnal ze situace, kdy si to dal dobře do hrušky, hráč se obtočil okolo mě a dobře zakončil. Myslím, že celkově jsme utkání měli pod kontrolou a byli jsme určitě lepší. V závěru jsme měli několik šancí, kdy jsme utkání mohli zvrátit na naši stranu, ale ještě nám chybí větší sehranost, odvaha a lepší řešení závěrečných situací,“ sdělil Pazdera.

Po dvou utkáních tak mají čeští reprezentanti v tabulce skupiny A dva body, ve středu od půl jedenácté dopoledne středoevropského času se utkají s Gruzií. „Duel se Srbskem byl z naší strany lepší než první zápas, byli jsme víc na balonu, dostali se do vícero šancí než proti Ázerbájdžánu. Za sebe myslím, že remíza je málo, ten duel jsme měli vyhrát, mohli jsme proměnit ještě jednu nebo dvě šance,“ řekl mostecký forvard Laňka

Srbsko – Česká republika 2:2
Branky: 6. Guberinič, 27. Ignjič – 3. Pazdera, 10. Laňka.