Jak asociace funguje? Malý fotbal představuje organizační strukturu 2022

07/02/2022, 19:40ObecnéMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Přesné rozdělení a vymezení pozic Asociaci malého fotbalu České republiky dlouho chybělo. S příchodem nového CEO Jana Pinkavy se to změnilo. Vytvořil novou organizační strukturu, podle které už od konce loňského roku asociace funguje.

Organizační strukturu schválila v prosinci správní rada. V jejím čele jako výkonný ředitel stojí Pinkava, jenž zodpovídá i za úsek IT a marketingu a spolupracuje s několika nejbližšími kolegy, kteří v malém fotbale už mnoho dokázali.

Sportovně-technickým ředitelem je Petr Brejla, který má na starosti například Superligu malého fotbalu, Český národní pohár, ale také chod reprezentačních týmů. Finančním ředitelem je Pavel Majer, coby generální sekretář asociace už mnoho let pracuje René Pazdera. Za komisi rozhodčích odpovídá její výkonný předseda Jaroslav Pakosta, generálním manažerem reprezentačního A týmu je již řadu let Luděk Zelenka.

V každém úseku pak pracuje skupina dalších lidí, kteří mají vymezené kompetence a zodpovědnost. „Na všechny pozice v organizační struktuře dosazujeme lidi, kteří mají k malému fotbalu vybudovaný dlouholetý vztah a zároveň vášeň náš sport posouvat kupředu. V následujícím období bych chtěl struktury nadále rozšiřovat, protože máme v plánu spoustu nových projektů, ale jsme v současné době limitováni příjmy asociace, na jejichž zvýšení intenzivně pracujeme."