Ligu mistrů si zahrají dva české kluby, další čtyři pojedou na EUROCUP

12/08/2022, 20:57Český národní pohárMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Už je jasno. Šest účastníků bude zastupovat Asociaci malého fotbalu České republiky v mezinárodních soutěžích. Evropská federace EMF potvrdila dvě místa pro české kluby v Lize mistrů a čtyři pro EUROCUP.

FC Laguna Pardubice
FC Laguna Pardubice

V nejprestižnější klubové soutěži se představí oba finalisté Českého národního poháru. V něm triumfovala FC Laguna Pardubice, která zdolala 3:0 pražský celek G.I.C La Plate de Cünde. Oba týmy budou zastupovat český malý fotbal v Lize mistrů, kterou od 31. srpna do 4. září přivítá Herceg Novi v Černé Hoře.

Čtyřiadvacet nejlepších evropských mužstev se utká o prestižní trofej a také vítěznou odměnu dva tisíce eur, bezmála padesát tisíc korun. „Pojedeme ve stejné sestavě a uvidíme, jak to dopadne. Těšíme se, loni v Itálii to bylo skvělé,“ povídal po triumfu v Českém národním poháru David Lát z Laguny. Loni si užil Ligu mistrů v dresu jiného pardubického týmu TFT Edera, se kterým v italském Rimini vypadl ve čtvrtfinále.

Čtyři české celky si zahrají EMF EUROCUP, který přivítá maďarské město Hajdúszoboszló od 14. do 18. září. V Českém národním poháru si místenku vybojovaly bronzový Ostravský Zábřeh, čtvrté BKMK Brno a čtvrtfinalisté RK Kafki Olomouc a Royal Flush Brno.

EUROCUP hraje dvaatřicet evropských mužstev a na vítěze čeká prémie patnáct set eur, tedy přibližně šestatřicet tisíc korun.