Malý fotbal má vlastní mobilní aplikaci, obsahuje všechny celostátní soutěže

07/03/2023, 19:02ObecnéMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Další krok k ještě bližšímu spojení se svými hráči a fanoušky udělala Asociace malého fotbalu České republiky. Po více než ročním úsilí vyvinula vlastní mobilní aplikaci Malý fotbal, která je zdarma ke stažení v Google Play i App Store.

Zatím se jedná o základní verzi mobilní aplikace, jejíž vývoj bude pokračovat v tomto roce. Obsahuje výsledkový servis, zobrazování live zápasů nebo novinky. „Jsem nadšený, že se nám povedlo dotáhnout vývoj vlastní mobilní aplikace. Stojí za tím spousta práce a přes rok vývoje. Tímto dokončujeme digitalizaci, kterou jsem představoval při svém nástupu do funkce před dvěma lety, nicméně tím rozhodně nekončíme,“ slibuje výkonný ředitel asociace Jan Pinkava.

V aplikaci lze sledovat všechny celostátní soutěže od mužské Superligy, přes kategorie U23, U20, U10, U8 až po soutěž žen. Zapojily se do ní všechny oblastní svazy připojené do informačního systému, tedy Jihlava, Olomouc, Plzeň a v následujících měsících se připojí další. „V tomto roce máme v plánu vývoj informačního systému, kde se budeme soustředit na zlepšení uživatelské přívětivosti hráčů, vedoucích pracovníků týmů, rozšíření statistik a taktéž multijazyčnost. Zároveň chceme nabídnout lepší servis fanouškovi,“ upřesňuje Pinkava.

Vývoj informačního systému Asociace malého fotbalu České republiky se samozřejmě odvíjí od finančních možností. „Záleží na tom, jak budeme úspěšní v žádání o státní dotace. Mým velkým snem je digitalizovat platební systém tak, jak si dnešní doba žádá. Současně pevně doufám, že nasměřujeme další oblastní svazy do systému,“ přeje si výkonný ředitel.

Aplikace Malý fotbal ke stažení na App Store zde:

Aplikace Malý fotbal ke stažení na Google Play zde: