Mistrovství Evropy se blíží. V pondělí dojde na rozlosování skupin

12/03/2022, 18:27ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Už to budou čtyři roky, co česká reprezentace v malém fotbale poprvé v historii ovládla mistrovství Evropy. Stalo se to v roce 2018 v ukrajinském Kyjevě, kterým teď zmítají válečné boje. Český národní tým stále platí za obhájce titulu, protože od té doby se kontinentální šampionát vzhledem k pandemii nového typu koronaviru neuskutečnil.

Dějištěm dalšího mistrovství Evropy se již v roce 2020 měly stát slovenské Košice, po několika odkladech se turnaj nejlepších výběrů starého kontinentu odehraje od 4. do 11. června 2022. Na šampionát se podívá čtyřiadvacet nejlepších týmů podle žebříčků Evropské federace malého fotbalu EMF.

V pondělí 14. března v pravé poledne začne v Bratislavě oficiální rozlosování turnaje, které určí složení šesti základních skupin, v každé se střetnou čtyři týmy.

Největší favorité se nacházejí v koši číslo jedna, vedle českých obhájců titulu jsou tam domácí Slovensko, pětinásobný mistr Evropy Rumunsko, evropský šampion z roku 2016 Kazachstán, Maďarsko a Černá Hora.

Losování můžete živě sledovat na facebookovém profilu Asociace malého fotbalu České repeubliky.