Mistrovství světa v malém fotbale hostí příští rok Spojené arabské emiráty

03/08/2022, 11:51ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Velmi atraktivní destinace přivítá účastníky nadcházejícího mistrovství světa v malém fotbale. Šampionát se uskuteční v příštím roce od 28. dubna do 6. května ve Spojených arabských emirátech, konkrétně v Rás al-Chajma, což je hlavní město stejnojmenného emirátu.

Corniche Al Qawasim. Zdroj: visitrasalkhaimah.comCorniche Al Qawasim. Zdroj: visitrasalkhaimah.com

Světová federace malého fotbalu zvolila Rás al-Chajma v konkurenci několika světových metropolí, například filipínské Manily nebo maďarské Budapešti. „Jsem nadšený, že mohu oznámit, že se turnaj v roce 2023 bude konat v Rás al-Chajma, což je velmi atraktivní destinace z mnoha důvodů. Vybrali jsme ji také díky působivé nabídce cestovního ruchu, nabízí snadný přístup pro zúčastněné týmy i fanoušky a důležité je její odhodlání propagovat náš sport. Mistrovství světa 2023 posune malý fotbal do centra pozornosti ve Spojených arabských emirátech a zdůrazní jeho pozitivní přínos pro rozvoj společnosti,“ těší prezidenta Světové federace malého fotbalu Filipa Judu.

Rás al-Chajma patří dlouhodobě mezi významné pořadatele mezinárodních sportovních akcí včetně nejrychlejšího světového půlmaratonu, který ročně přiláká přes pět tisíc účastníků, etapového závodu v silniční cyklistice kolem Spojených arabských emirátů UAE Tour, ale také prestižních golfových akcí DP World Tour a European Tour.

V příštím roce se přidá vrcholný podnik malého fotbalu. „Pořádání mistrovství světa 2023 je další milník v naší strategii propagovat Rás al-Chajma jako destinaci pro velké sportovní události a rádi bychom poděkovali Světové federaci malého fotbalu za výběr emirátu pro uspořádání tohoto prestižního turnaje v konkurenci mnoha měst po celém světě. Považujeme to za velké vítězství pro komunitu nejen v Rás al-Chajma, ale i ve Spojených arabských emirátech a širším regionu Středního východu a máme plnou podporu všech zúčastněných stran při jeho organizování. Věříme, že to bude mistrovství světa v malém fotbale, do něhož se zapojí největší komunita v historii,“ prohlásil Raki Phillips, generální ředitel Úřadu pro rozvoj cestovního ruchu Rás al-Chajma.

Do Spojených arabských emirátů se v příštím roce sjede čtyřiadvacet národních týmů včetně české reprezentace, která vyhrála mistrovství světa v roce 2017 v Tunisku. Poslední světový šampionát se konal v roce 2019 v australském Perthu, kde český celek vypadl ve čtvrtfinále. V loňském roce měl mistrovství světa uspořádat ukrajinský Kyjev, ale z důvodu koronavirové pandemie a poté válečného konfliktu s Ruskem byl turnaj odložen. V roce 2023 se tak poprvé uskuteční na asijském kontinentu.