PKFL představila novou identitu a logo, do Superligy vtrhnou Predátoři

10/03/2023, 22:05Oblastní svazyMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Do třicátého roku existence vstoupila letos Pražská klubová fotbalová liga a výročí založení pojala stylově. Oblékla se do moderního hávu a představila novou vizuální identitu. Spolu s ní prochází proměnou také superligový výběr, který se z Korábu přejmenoval na Predátory Praha.

Logo PKFL.
Logo PKFL.

Za novou identitou i logem svazu stojí autoři z Kassua Studio. „Hlavní důvod změny je, že slavíme třicet let existence. Začali jsme se bavit o úpravách webu, protože kluci z Kassua mají vztah k malému fotbalu. Nový web je zatím pro nás finančně nedosažitelný, tak jsme se dohodli, že aspoň změníme identitu. Líbí se nám, nové logo se povedlo a zamilovali jsme se do toho,“ libuje si Lukáš Zahradníček, předseda PKFL.

Studio představilo dva návrhy, z nichž vedení svazu vybíralo. „Pokud bych měl identitu zjednodušeně vysvětlit, tak jsme vycházeli ze samotné podstaty malého fotbalu, kterou je malé hřiště znázorněné přerušovaným obdélníkem. Byl vytvořen jako základní komunikační prvek pro PKFL a bude se s ním dobře pracovat i na jiných platformách, jako jsou sociální sítě, tiskoviny a tak dále,“ objasňuje Martin Haniak, spoluzakladatel Kassua Studio.

S novým názvem i logem půjdou vyslanci PKFL také do jarního pokračování Superligy malého fotbalu. „Už nehrajeme na hřišti Korábu, s nímž byl název spojený, a hlavně máme nový tým, který začíná hrát jinak. Takže jsme s Leonem Petrů vymýšleli, jak to posunout a po dlouhých diskuzích jsme si řekli, že změníme název týmu,“ přibližuje Zahradníček.

Predátoři vzešli z hlavy Leona Petrů, generálního manažera klubu. „Jelikož máme nejvyšší ambice, chtěli jsme propojit jméno klubu s hladem po úspěchu a vytrvalostí, se kterou za vítězstvími půjdeme. Proto jsme se rozhodli ke změně jména na Predátoři Praha,“ vysvětluje Petrů.

K třicátému výročí založení Pražské klubové fotbalové ligy chystá svaz ještě další novinky. „V sérii článků přiblížíme historii, jak vůbec PKFL vznikla, jak se vyvíjely počty lig, kolik nás hrálo, statistiky, uděláme rozhovory se zakladateli a dalšími významnými lidmi. Vše uchopíme v nové identitě a těšíme se na to,“ naznačuje Zahradníček.

Predátoři Praha.
Predátoři Praha.