Pokračují kvalifikace kategorií U8 a U10, rozjíždí se také Superliga firem

08/05/2023, 17:05SuperligaMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Olomouc, Praha – Druhý květnový svátek opět přinese kvalifikační boje v Superlize malého fotbalu. V pondělí 8. května se tentokrát o postup do Superfinále poperou kategorie do osmi let, deseti let a nově také firmy.

O Superfinále usilují také hráči do osmi a deseti let. Foto: David Lejček
O Superfinále usilují také hráči do osmi a deseti let. Foto: David Lejček

Jarní druhé kolo kvalifikací opět hostí Olomouc a pražský areál ABC Braník. V součtu s podzimem určí vždy jednoho postupujícího ze západní a jednoho z východní skupiny do Superfinále, které 24. června hostí Podještědský sportovní areál v Českém Dubu.

V kategorii do deseti let je na tom na západě nejlépe pražská Hanspaulka, obhájce titulu vede o tři body před Partyzanem Příbram. Na východě má PAMAKO Pardubice tříbodový náskok před Vikings Brno. Program začíná na obou místech v deset hodin dopoledne.

Mezi hráči do osmi let je na západě opačná situace, Partyzan Příbram vede o tři body před Hanspaulkou. Východní skupině vévodí MF Blanensko o dva body před PAMAKO Pardubice. Na Hané začíná první duel v deset hodin dopoledne, v Praze o čtyřicet minut později.

První minuty v historii malého fotbalu čekají účastníky premiérové Superligy firem. Do nultého ročníku vybrali představitelé Asociace malého fotbalu České republiky čtyři společnosti, které se utkají v semifinále. Hodinu po poledni v Olomouci proti sobě nastoupí Tesco SW a.s. a ALW Industry s.r.o. V areálu ABC Braník se od půl druhé odpoledne utkají Městská policie hlavního města Prahy a 2Score s.r.o. Vítězové postoupí také do Superfinále, kde si to rozdají o titul mistrů České republiky v Superlize firem.