Poslední prověrka. Česká reprezentace sehraje na Slovensku Nations Games

07/05/2024, 12:22ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Závěrečný ostrý test má před sebou český národní tým v malém fotbale. V úterý a ve středu sehraje ve slovenské Galantě EMF Nations Games, kde postupně narazí na Bulharsko, domácí Slovensko a Izrael.

Česká reprezentace při posledním testu s Francií.Česká reprezentace při posledním testu s Francií.

Jde o závěrečnou prověrku před evropském šampionátem, který od 1. do 9. června hostí Sarajevo, metropole Bosny a Hercegoviny. Tomu měla odpovídat nominace do Galanty, jenže do ní zasáhla řada omluvenek. „Chtěli jsem se na Slovensku už hlavně sehrát a ladit formu na Euro, bohužel jak je v malém fotbale zvykem, kvůli množství absencí je tým skoro z půlky o hráčích, kteří toho v reprezentaci moc neodehráli. Je to pro ně tedy šance ještě se do výběru dostat. Máme zamotanou hlavu, protože víc hráčů je na stejné úrovni,“ sdělil generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

O tom, kdo pojede na evropský šampionát, zatím vedou s trenéry Stanislavem Bejdou, Jiřím Novákem a Karlem Kristenem složité debaty. Jasno mají tak ze dvou třetin. „Máme v naší skupině neustále živou komunikaci. Řekl bych, že z patnácti lidí, kteří by měli jet, zhruba desítku máme jasnou. Někteří ještě nejsou zdravotně v pořádku, uvidíme, zda se dají do pořádku. Mysleli jsme, že už budeme vědět, koho opravdu vzít, ale rozhodneme se až těsně před šampionátem,“ poznamenal Zelenka.

V dosavadních přípravách na sebe svými výkony upozornilo dost hráčů, kteří mají ještě naději na Euro. „Samozřejmě je z čeho vybírat, ale není příjemné, že máme ještě tolik otazníků. Chtěli jsme mít jasno třeba o třinácti nebo čtrnácti lidech a v Galantě jen ladit systém, jak si kluci můžou vyhovět. Jenže omluvenek je tak moc, že nyní nemáme možnost kluky sehrát na reprezentační úrovni. Dlouhodobě chceme, abychom měli srazy, kde bude top špička dvaceti hráčů, bohužel se to neděje,“ litoval generální manažer.

Po Galantě se tak český výběr sejde až těsně před cestou do Sarajeva. „Před úvodním zápasem si uděláme dva tréninky, které budou spíš o standardkách a posledních věcech, času už moc nebude,“ doplnil Zelenka.

Streamy z EMF Nations Games uvidíte zde:

Česká nominace na EMF Nations Games
Brankář: Lukáš Konrád (Jihlava).
Hráči do pole: František Hakl, Tomáš Jelínek, Stanislav Mařík (všichni Hanspaulka Praha), Ismar Begič, David Macháček (oba Predátoři Praha), Jaroslav Kubát, Josef Stránský (oba PAMAKO Pardubice), Petr Sirotek, Vojtěch Ptáček (oba Partyzan Příbram), Jaromír Frébort (Baník Ostrava), Ondřej Paděra (MF Blanensko), Daniil Doleček (Most).