Praha a Brno hostí úvodní kvalifikace žen, týmů do 23 let a do 20 let

27/09/2022, 14:53SuperligaMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha, Brno – Středeční sváteční den zpestří všem fanouškům malého fotbalu tři superligové kvalifikace. O první body se poperou týmy žen, hráčů do 23 let a do 20 let. Duely západních skupin hostí pražský areál ABC Braník, východní bitvy se odehrají v Tréninkovém centrum mládeže v Brně.

Titul obhajují hráčky Brna (v bílém), které v Superfinále zdolaly Staropramen Praha. Foto: Petr Nečas
Titul obhajují hráčky Brna (v bílém), které v Superfinále zdolaly Staropramen Praha. Foto: Petr Nečas

V každé kategorii odehrají celky dva kvalifikační turnaje, jeden na podzim a jeden na jaře. V nich se utkají systémem každý s každým podle rozlosování. Vítězové každé kvalifikační skupiny, tedy jeden na západě a jeden na východě, postupují do Superfinále 2023, které se bude konat v sobotu 24. června v Českém Dubu.

V porovnání s minulým premiérovým ročníkem došlo k nárůstu týmu napříč všemi kategoriemi. Nejmarkantněji se to projevilo u žen, kam se nově přidaly Karlovy Vary, Partyzan Příbram, Rytíři Plzeň a Jihlava, takže na západě i na východě se o postup poperou čtyři celky. Titul obhajují hráčky Vikings Brno.

V kategorii do 23 let hraje na západě pět týmů jako minulou sezonu, pouze Vlci Kolín nahradili Most. Ve východní skupině zabojují o postup čtyři mužstva. Titul obhajuje Hanspaulka Praha.

V kategorii do 20 let se ve východní skupině přidaly k Brnu a Olomouci nově Blanenska a Jihlava, v západní skupině se zatím poměří dvě mužstva: Koráb Praha a Vlci Kolín. V minulém ročníku slavila titul Hanspaulka Praha.

V Brně začíná program kvalifikací v devět hodin ráno kategorií do 20 let, v Praze začnou o hodinu později jako první hráči do 23 let. „Týmů je více o šestnáct na všech úrovních. S mládeží je potřeba pracovat, protože potřebujeme návaznost na dorostenecké a dospělé kategorie. Cílem je pracovat s talentovanou mládeží ve víceúrovňovém systému na celorepublikové úrovni,“ řekl sportovně-technický ředitel Asociace malého fotbalu České republiky Petr Brejla.