Reprezentace je nejvíc, těší se na kemp útočník Korábu Šídlo

07/12/2022, 22:56ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Hráčům pražského Korábu se v podzimní části Superligy malého fotbalu nebývale dařilo. Patří jim druhá příčka západní skupiny, přitom mají stejně patnáct bodů jako vedoucí Příbram. Není divu, že na kemp české reprezentace se dostali čtyři zástupci Korábu v čele s Milanem Šídlem.

Milan Šídlo.
Milan Šídlo.

Dvaadvacetiletý útočník v šesti podzimních zápasech nastřílel sedm branek a přidal pět asistencí. „Po týmové stránce jsme úspěšní, za což jsme samozřejmě všichni rádi. Je to týmový sport. Z osobní stránky vidím nějaké nedostatky,“ říká skromně Šídlo.

Od čtvrtka do pondělí se v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu uskuteční přípravný kemp národního týmu, na který obdržel pozvánku. „Jsem natěšený. Je to čest hrát za českou reprezentaci. Je to nejvíc, co se může sportovci přihodit,“ rozplývá se talentovaný fotbalista.

Na podzim jej tvůrci národního týmu sledovali přímo v superligových duelech, přesto nominace Šídla překvapila. „Určitě jsem nepočítal, že bych v ní mohl být. Viděl jsem, že se na zápas přišli podívat lidi z reprezentace, což samozřejmě každého nabudí ještě víc. Vycítí možnost se do týmu probojovat, když tam jsou,“ přiznává.

Z Korábu se vedle něj dostalo také na brankáře Jakuba Stehna, kapitána Michala Vávru a Davida Macháčka. „Bude to pro mě něco nového a pomůže mi, že tam kluci budou. Jsem rád, aspoň se tam mám o koho opřít,“ hlásí Šídlo.

Vedle tréninků se čeští reprezentanti rozdělení do dvou výběrů utkají také s Ukrajinou a Anglií. „Zatím jsem se na nic nevyptával, ale program znám. Těším se a zároveň jsem trochu nervózní,“ potvrzuje.

V loňském ročníku nastupoval pouze v Superlize malého fotbalu do 23 let, mezi českou elitou se pohybuje teprve od podzimu. „Aktivně hraji první rok, předtím jsem toho měl hodně a nechodil jsem,“ vysvětluje.

Se sedmi brankami a pěti přihrávkami je šestý nejlépe bodující hráč podzimu, roli střelce zatím naplňuje bez zbytku. „Pořád jsem mladý a dostávám od kluků nějaké rady, jsou ke mně ohleduplní. Pomáhají mi všichni z týmu, jak trenéři, tak hráči,“ oceňuje.

Koráb loňský superligový ročník zakončil na třetí pozici. V této sezoně míří výš. „Chceme soutěž vyhrát jako každý. Vůbec nevím, jaká je úroveň východní skupiny, ale podle statistik sleduji jednotlivce jako Ondru Paděru. Bude to hrozně těžké, narazíme na výborné kluky,“ uvědomuje si Šídlo.