Superfinále malého fotbalu je za dveřmi. Nabídne šest zápasů o titul i tombolu

22/06/2022, 14:34SuperfináleMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Boskovice – Od rána až do večera bude sobota v Boskovicích patřit malému fotbalu. Po loňské úspěšné premiéře se tam znovu koná Superfinále. Na rozdíl od minulé sezony tam ovšem nevrcholí jen dvě kategorie. O titul šampionů Superligy malého fotbalu se utkají týmy hned v šesti kategoriích.

Program odstartuje v deset dopoledne, kdy začne Superfinále hráčů do dvaceti let, ve kterém se utkají Staropramen Praha s Brnem. Následují kategorie do třiadvaceti let, osmi let, deseti let a žen.

Pět minut před šestou hodinou večer bude na programu benefiční utkání u příležitosti výročí osmi set let od první písemné zmínky o Boskovicích a loňských sta let klubu FC Boskovice. V areálu Červená zahrada proti sobě nastoupí domácí výběr starších pánů nad pětačtyřicet let a mužstvo vedené legendou pražské Sparty Janem Bergrem. S olympijským vítězem z Moskvy 1980 vyběhnou na hřiště například Petr Rada, Jan Fiala, Lukáš Zelenka, Richard Dostálek, Radek Šírl nebo Lukáš Hartig.

Vrchol celodenního programu v Boskovicích obstará Supefinále mužů, v němž se od osmi hodin večer střetnou Staropramen Praha s brněnským obhájcem titulu. Všechny zápasy budou vysílány na kanálu YouTube a finále také na programu ČT sport.

Staropramen Praha poveze na jih Moravy stočlennou výpravu, protože má zastoupení ve všech kategoriích. „Rozhodně jsem před sezonou nečekal, že budeme hrát Superfinále v šesti kategoriích. V hlavě mám aspoň dva tituly, to by bylo krásné a budu nadšený. Jeden by mě zklamal a pokud bychom všechno prohráli, budu samozřejmě naštvaný, když jedeme tak daleko. Cokoli nad dva tituly bude super,“ uvedl šéftrenér pražského výběru Václav Socher.

Návštěvníci areálu Červená zahrada se celou sobotu mohou těšit na bohaté občerstvení i doprovodný program včetně skákacího hradu pro děti, mobilního baru s koktejlovou show a grilem. Nechybí ani tombola, kde bude hlavní cena kolo za třicet tisíc korun a dalších sto cen, mimo jiné fotbalových míčů, triček a kšiltovek.