Trenéři malého fotbalu usilovali v Českém Dubu o licence, test je řádně prověřil

21/12/2022, 20:50SuperligaReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Český Dub – Od prvního lednového dne nesmí žádný z trenérů Superligy malého fotbalu mužů a českých reprezentací vykonávat svou funkci bez dokončeného vzdělání v podobě licence A. I z toho důvodu se zúčastnilo v Českém Dubu dvaatřicet žadatelů celodenního Licenčního školení trenérů malého fotbalu.

Trenéři z řad superligových klubů a realizačních týmů obou národních týmů usilovali o licence A i B. Školení se uskutečnilo jako součást nového modelu systému vzdělávání trenérů malého fotbalu. Žadatelé absolvovali při reprezentačním kempu teoretickou a praktickou výuku. Jejich lektor byl Tomáš Zeman, systém XPS pro trenéry představil Jiří Jakoubek a své znalosti předával také kouč české reprezentace Stanislav Bejda.

S žádostí o licenci sice uspělo všech dvaatřicet žadatelů, ovšem všechny závěrečná zkouška pořádně prověřila. Náročný test obsahoval 23 otázek ve třech okruzích, přičemž tři poslední byly otevřené a uchazeči měli k dispozici tři strany papíru pro písemné odpovědi. Z celkových 45 možných bodů potřebovali získat 38 bodů.

Licence A je nejvyšší licence malého fotbalu na území České republiky a její držitel je oprávněn vykonávat funkci hlavního trenéra české reprezentace, asistenta trenéra české reprezentace, kondičního trenéra české reprezentace, hlavního trenéra superligového týmu mužů v systémových soutěžích i všechny ostatní funkce trenéra ve všech systémových soutěžích Asociace malého fotbalu České republiky. Licenci A nelze získat bez předchozího získání licence B.