Turnaj pro Davida. Do Brna míří mistři světa v malém fotbale i Real Top Praha

07/12/2023, 22:29ObecnéMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Odjakživa sportoval, věnoval se fitness, běhal, lyžoval, plaval. Dbá na zdravý životní styl, nekouří. Jenže nemoc si nevybírá a David Škvařil už od roku 2016 srdnatě bojuje s nádorem na mozku. V nejnáročnější životní zkoušce ho podporují nejen jeho nejbližší a přátelé, ale nyní také sportovci, herci a hudebníci.

David Škvařil.
David Škvařil.

Charitativní turnaj s názvem Futsal pro Davida přivede v neděli 10. prosince do brněnské Starez Arény ve Vodově ulici čtyři celky: výběr mistrů světa v malém fotbale, tým osobností Real Top Praha, futsalové legendy a družstvo L&B Reality.

Za akcí stojí L&B reality s Patrikem Levčíkem a pomáhá další mistr světa a Evropy v malém fotbale, historicky nejlepší střelec české reprezentace Ondřej Paděra, Davidův švagr.

David Škvařil v březnu 2023 podstoupil další operaci ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, jenže následně vyšetření ukázalo, že nádor opět roste. Se svými nejbližšími hledá veškeré možnosti léčby. „Můj švagr David bojuje s vážnou nemocí, nádorem na mozku. Uspořádali jsme pro něj sbírku, aby mohl vyzkoušet všechny možné léčebné metody u nás i v zahraničí, které naše pojišťovny neproplácí,“ přibližuje Paděra sbírku, která běží na serveru donio.cz.

Z mistrů světa v malém fotbale z Tuniska 2017 se na hřišti vedle Paděry představí Ondřej Bíro, Jaroslav Bellada, František Hakl, Jakub Polák, Michal Uhlíř, Stanislav Mařík, Tomáš Kounovský, Jiří Novák, Jan Rosůlek, Pavel Šultes, Jan Koudelka.

Z osobností ze světa šoubyznysu například zpěvák Jakub Děkan, letošní účastník reality show Love Island Sandro Jandejsek nebo moderátor a herec Petr Vojnar. „Věřím, že díky futsalovému turnaji se nám podaří vybrat co nejvíc peněz, které může David použít na léčbu,“ doufá Paděra.

Úvodní semifinále charitativního klání začne v neděli v pět hodin odpoledne, finále bude na program v osm hodin večer. Mezitím se diváci mohou těšit na různé soutěže, dojde i na dražbu podepsaných dresů Roberta Lewandovského, Philippa Coutinha nebo Antonína Baráka. Po skončení akce bude autogramiáda.