U české reprezentace malého fotbalu pokračují manažer Zelenka i trenér Bejda

29/08/2022, 21:20ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Stojí za největšími úspěchy české reprezentace malého fotbalu, proto není divu, že generální manažer Luděk Zelenka a hlavní trenér Stanislav Bejda u národního týmu nadále pokračují. S Asociací malého fotbalu České republiky se oba domluvili na spolupráci do mistrovství Evropy v roce 2024, tudíž dostali důvěru i pro světový šampionát v příštím roce, který na přelomu dubna a května hostí Spojené arabské emiráty.

Generální manažer Luděk Zelenka, CEO asociace Jan Pinkava a hlavní trenér Stanislav Bejda (zleva). Foto: Petr Brejla
Generální manažer Luděk Zelenka, CEO asociace Jan Pinkava a hlavní trenér Stanislav Bejda (zleva). Foto: Petr Brejla

Jak Zelenka, tak Bejda se podíleli na titulu mistrů světa v roce 2017 v Tunisku i evropských šampionů o rok později na Ukrajině. Ve stejném roce ovládl český celek také kontinentální pohár v Tunisku. Na červnovém mistrovství Evropy v Košicích vypadl národní tým ve čtvrtfinále po penaltovém rozstřelu s Rumunskem. „Jsem velmi rád, že jsme se dohodli na další spolupráci. Luděk a Standa jsou zkušení odborníci, za kterými stojí obrovské úspěchy. Společně jsme absolvovali několik jednání, na kterých se vykrystalizovala cesta, kterou by měla reprezentace v následujících letech jít,“ přiblížil dohodu CEO asociace Jan Pinkava.

Zelenka nastoupil do funkce generálního manažera v roce 2012, Bejda začal u týmu o rok později jako hrající asistent, po evropském šampionátu v Brně v roce 2017 se posunul do funkce hlavního kouče místo Radka Pokorného. „Je velmi důležité, že je spolupráce víceletá. Jednak tím dává asociace jednoznačně najevo, že má současné vedení důvěru, a zároveň tím potvrzujeme, že nastavujeme dlouhodobou strategii, která má za cíl, abychom v dlouhodobém horizontu byli opět světovou špičkou. Reprezentace musí být výkladní skříní naší asociace,“ doplnil Pinkava.