Vítejte na novém webu! Malý fotbal prochází přeměnou, jak bude pokračovat?

17/11/2021, 23:12ObecnéMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Už to začalo, pokračuje a ještě pokračovat bude. Asociace malého fotbalu prochází digitální transformací, kterou se právem zařadí mezi nejmodernější sportovní značky v České republice.

Jistě si už většina fanoušků malého fotbalu všimla nové identity, k jejímuž představení došlo v květnu 2021. Byla nezbytná k jednoznačné identifikaci našeho sportu napříč odvětvími, zajišťuje jasnou a originální vizuální tvář, kterou tvoří systém značek.

Dalším krokem digitální transformace je nový informační systém, jehož první část právě spatřuje světlo světa. Jde o vytvoření propojeného informačního systému napříč všemi weby Asociace malého fotbalu České republiky, po webu malyfotbal.cz přijde na řadu superliga.cz a postupně sjednotí všechny weby oblastních svazů. „Hlavní myšlenkou je propojení všech těchto webů tak, aby si každý uvědomil, že malý fotbal v celé České republice je jedna značka a že jsme skutečně velký sport,“ uvedl CEO asociace Jan Pinkava. "Je nám velkou ctí, že se můžeme podílet na tvorbě natolik unikátního integrovaného informačního systému, jako je právě tento," dodává David Šmehlík, CTO butikového softwarového studia Elasticle, které bylo vybráno jako dodavatel technologického řešení.

Na poli internetové prezentace a propagace malý fotbal výrazně zaostával, ale nyní oslovení profesionálové vytváří revoluční systém, který si malý fotbal zaslouží a hlavně ho potřebuje. Jde však o časově i pracovně velmi složitý krok. 

Předpokládané dokončení jednotlivých webů:

malyfotbal.czlistopad 2021
superliga.czprosinec 2021
weby oblastních svazůpostupně do dubna 2022
web Českého národního poháručerven 2022

S postupným zprovozněním webů se Asociace malého fotbalu České republiky věnuje také vývoji mobilní aplikace, která dosud chybí. Je nezbytná k tomu, aby měli hráči i fanoušci malého fotbalu výsledky a informace o soutěžích vždy po ruce. Aplikace bude dokončená patrně v květnu 2022.

Vstupte tedy s námi do nové doby malého fotbalu!