Vítězové Superfinále se mohou těšit na originální trofej z dílny Artcristal Bohemia

20/06/2022, 14:14Malý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Praha – Podobně jako vítězové zámořských profesionálních soutěží, hokejové NHL, basketbalové NBA nebo amerického fotbalu NFL, obdrží také šampioni Superligy malého fotbalu originální upomínku triumfu. Vítězové mužské celostátní soutěže získají 25. června v Boskovicích speciální skleněné vejce z dílny sklářské společnosti Artcristal Bohemia.

CEO Asociace malého fotbalu České republiky Jan Pinkava a zakladatel sklářské firmy Artcristal Bohemia Jan Machálek (zleva). 
CEO Asociace malého fotbalu České republiky Jan Pinkava a zakladatel sklářské firmy Artcristal Bohemia Jan Machálek (zleva).

Produkty rodinné firmy z Velkého Oseku se pyšní například vítězové tenisového US Open či golfové série PGA Tour. „Jsme hrdí, že jsme uzavřeli smlouvu s firmou Artcristal Bohemia a vítězové Superligy malého fotbalu obdrží unikátní ručně vyrobené skleněná vejce,“ uvedl sportovně-technický ředitel Asociace malého fotbalu České republiky Petr Brejla.

Firma Artcristal Bohemia vyrobí upomínkové předměty pro vítěze celostátní soutěže v symbolické modro-žluté kombinaci a monogramem AMF. Nikdo jiný než šampioni Superligy je nezíská. „Trefili jsme barvy, které využívá malý fotbal. Výrobky nebudeme nikde nabízet, necháme je pouze pro malý fotbal, který tak tímto získává naprostou exkluzivitu,“ objasnil zakladatel rodinné sklářské firmy Jan Machálek starší.

Jednotlivé kusy obdrží hráči či členové realizačního týmu mistrů republiky v luxusní krabičce se saténem spolu s očíslovaným certifikátem pravosti a podpisem majitele. „Získají je opravdu jen vítězové mužské kategorie, od čehož si slibuji motivaci pro dvacetileté nebo třiadvacetileté hráče, aby se v budoucnu mezi držitele také zařadili,“ sdělil Brejla.

Vedle vítězů mistrovského titulu se na unikátní dárek mohou těšit také nejproduktivnější hráč aktuálního ročníku celostátní soutěže a nejužitečnější hráč Superfinále, jehož vybere odborná komise přímo v dějišti turnaje. Na ně čeká velká a malá skleněná váza. Výrobky společnosti Artcristal Bohemia obdrží rovněž členové Síně slávy malého fotbalu.

Brejla navštívil sklářskou firmu společně s CEO asociace Janem Pinkavou, kde domlouvali s majitelem konečnou podobu všech trofejí. „Poprvé v životě jsme viděli sklářskou dílnu přímo v provozu a fascinovalo nás to. Do té doby jsme takový provoz mohli vidět pouze v televizi,“ pravil Brejla.

Zakladatel Artcristal Bohemia má ke sportu odjakživa blízko. „Teď už to není tak slavné, ale jako mladý jsem hrál míčové hry, závodně basketbal v Poděbradech. Možná mi vyhovovalo menší hřiště, že jsem se tak nezadýchal,“ usmál se Machálek. „Taky jsem hrál tenis, na fotbal se rád podívám jako fanoušek,“ přiblížil.

Firmu založil v roce 1992 a aktuálně dováží výrobky do tří set obchodů a malých galerií po celém světě od USA po Austrálii. „Začal jsem s místními sportovními organizacemi, kterým jsme dělali ceny na různé turnaje. To je taková filozofie naší firmy i rodiny, podporujeme lidi ke sportu, aby neseděli doma. Vytváříme jim odměnu za to, že něco dělají a třeba přitáhnou malé děti ke sportu,“ popsal Machálek, proč uvítal i spolupráci s Asociací malého fotbalu České republiky. Také česká ambasáda využívá výrobky jako dárky pro své partnery v zahraničí.

Společnost Artcristal Bohemia získala výborné renomé a oslovila ji americká rodinná firma, která dodává ceny na US Open a PGA Tour. „Tam nedostanete certifikaci, pokud nedoložíte pomalu i čísla bot, aby se nestalo, že někdo dodá zboží vyrobené v Číně. Američané měli zájem s námi dělat a jak se dostanete na takovou úroveň, postupně se to roznese. Všichni dělají klasický křišťál, ale my jsme do toho vstoupili barvou, najednou je to něco jiného a pronikli jsme mezi špičku dodavatelů trofejí, takže děláme ceny na turnaje do Kanady, Austrálie nebo Singapuru. Zakládáme si na kvalitě, serióznosti a dodržování termínů,“ pravil Machálek, který provozuje firmu s manželkou a synem.